درخشش شطرنج بازان ایرانی در انزلی

دومین دوره از رقابت های بین المللی شطرنج جام ستارگان شطرنج ایران و جهان به میزبانی منطقه آزاد بندر انزلی از 19 تیرماه آغاز شد و روز گذشته به پایان رسید. در آخرین دور از این رقابتها بادور جوباوا استاد بزرگ شطرنج کشور گرجستان در برابر مسعود مصدق پور استاد بزرگ شطرنج کشورمان با نتیجه مساوی متوقف شد و پرهام مقصودلو پدیده این دوره از مسابقات نیز در رقابت با لوک وان ولی استاد بزرگ شطرنج کشور هلند، به نتیجه تساوی رضایت داد.

آلکسی شیروف مرد افسانه ای شطرنج جهان از کشور لتونی مغلوب پویا ایدنی استاد بزرگ شطرنج کشورمان شد و دیدار لازارو باتیستا بروزون استاد بزرگ شطرنج کشور کوبا و احسان قائم مقامی کاپیتان تیم ملی شطرنج کشورمان به نتیجه تساوی ختم شد . دو مسابقه التاج سفرلی استاد بزرگ شطرنج کشور آذربایجان در رقابت با محمدامین طباطبایی استاد بزرگ شطرنج ایران و سید خلیل موسوی با ون یانگ استاد بزرگ شطرنج از کشور چین به نتیجه تساوی ختم شد.

همچنین امیر رضا پوررمضانعلی استاد بین المللی شطرنج کشورمان توانست ایوان سوکولف هلندی را مغلوب کند و در نهایت تیم ستارگان شطرنج ایران توانست دومین پیروزی شیرین خود را با نتیجه چهار و نیم بر 2 و نیم در برابر صاحب نام های شطرنج جهان تجربه کند. در پایان این رقابتها تیم ستارگان جهان تنها با یک امتیاز بیشتر 25 بر 24 به پیروزی مقابل تیم ستارگان ایران رسید. در این دوره از رقابت ها پرهام مقصود لو قهرمان شطرنج ایران و استاد بزرگ شطرنج کشورمان با 17 واحد صعود به عنوان برترین شطرنج باز ایرانی این دوره از رقابت ها معرفی شد. مقصودلو به همراه لازارو برزن باتیستا با 4/5 امتیاز ، امتیاز آورترین بازیکن تیم خود شدند.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی افترا و توهین حذف می گردند


کد امنیتی
تازه سازی