قهرمانی همدان در مسابقات شطرنج دانش آموزی

معاون تربیت‌ بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان از کسب عنوان قهرمانی تیم شطرنج دانش‌آموزی استان همدان در مسابقات دانش‌آموزی خبر داد.

عبدالله جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در بخش انفرادی مسابقات شطرنج دانش‌آموزان سراسر کشور داود عقیلی مدال طلا و محمدحسین قنبر و علی‌ فرزاد مدال نقره گرفتند، اظهار کرد: در بخش تیمی این مسابقات تیم دانش‌آموزان ابتدایی استان همدان عنوان قهرمانی کشور را به دست آوردند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات شطرنج دانش‌آموزی کشور از 15 تا 20 تیرماه به میزبانی استان آذربایجان‌ غربی برگزار شد، افزود: مسابقات در 15 رشته و تا 15 مردادماه نیز در سایر رشته‌های ورزشی اعزامی ادامه دارد.

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه سال گذشته و در سطح استان در مرحله نخست 150 هزار دانش‌آموز با نام المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای در یک‌هزار آموزشگاه به رقابت با یکدیگر پرداختند که در مرحله شهرستانی به شکل مدرسه قهرمان هر آموزشگاهی در یک تعداد رشته ورزشی شرکت می‌کرد، افزود: مسابقات در 19 منطقه  و در 15 رشته ورزشی مدارس می‌توانستند با انتخاب خود در هر یک از رشته‌ها شرکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله شهرستانی جمعیتی بالغ بر 35 هزار نفر دانش‌آموزان در این مرحله از مسابقه حضور داشتند، خاطرنشان کرد: در مرحله استانی که اداره کل آموزش و پرورش برنامه را بر عهده داشت 3 هزار و 500 دانش‌آموز نخبه ورزشی استان گرد هم آمده و به رقابت مشغول بودند.

جعفری با بیان اینکه از بین 3 هزار و 500 نفر تعداد 515 نفر در قالب مدرسه کانون قهرمان آماده اعزام به مسابقات کشوری هستند و به رقابت با سایر استان‌ها می‌پردازند، یادآور شد: این دوره از مسابقات کشوری ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر در استان‌های آذربایجان‌ غربی، مرکزی، خراسان رضوی، فارس، چهارمحال بختیاری و کردستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از 515 دانش‌آموزان 28 تیم پسران و 22 تیم دختران به مسابقات اعزام می‌شوند، گفت: رشته‌های همچون کشتی فقط خاص پسران است که به طور کلی سعی شد تا عدالت بین اعزام‌ها با توجه به تفکیک جنسیتی دانش‌آموزان رعایت شود.

 معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه با تاکید بر اینکه 60 درصد از شرکت‌کنندگان را پسران و 40 درصد را دختران شکل می‌دهند، اظهار کرد: این دانش‌آموزان در 15 رشته از جمله فوتسال، والیبال، بستکبال، هندبال، تنیس‌روی میز، پینگ‌پنگ، شنا، دو و میدانی، ژیمناستیک، کشتی آزاد و فرنگی، شطرنج و ورزش زورخانه‌ای به رقابت می‌پردازند.

وی با تاکید بر اینکه هدف از شرکت در مسابقات ورزشی تنها کسب مقام کشوری نیست، افزود: جنبه تربیتی مهمترین هدفی است که دانش‌آموزان با حضور در عرصه‌های ورزشی و رقابتی می‌توانند به دست آورند بدین معنا که ایجاد و افزایش روحیه خودباوری و سلامت جسمی و روحی به عنوان هدف اصلی مسابقات ورزشی  است.

لازم به یادآوری است که دانش‌آموزان این کاروان ورزشی با نام «سردار حاج حسین همدانی» در 11 نقطه از استان‌های کشور به رقابت با سایر تیم‌ها می‌پردازند.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی افترا و توهین حذف می گردند


کد امنیتی
تازه سازی