قهرمان خردسال جهان: در رفتارم نظم خاصی ایجاد شده

مطهره اسدی

قهرمان شطرنج بیست و هشتمین دوره مسابقات ورزشی دختر سراسر کشور در مقطع اول متوسطه گفت: بازی شطرنج کسب تجربه و یاددادن این نکته است که بعد از هر اشتباهی باید تاوانش را پس داد.

مطهره اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: در سن چهارسالگی بازی شطرنج را شروع کردم و با حمایت و تشویق خانواده و مربی‌ام توانستم در مسابقات جهانی و کشوری رتبه کسب کنم در مسابقات به کشورهای یونان، سریلانکا، برزیل، اسلوانی، امارات، گرجستان، آفریقا و ازبکستان سفرکرده‌ام.

قهرمان شطرنج جهان گفت: با مقام آوردنم احترام خاصی دوستان و خانواده‌ام برایم قائل شدند، در رفتارم نظم خاصی پیدا شد و منطق خاصی در رفتار با دوستانم پیدا کردم.

 اسدی افزود: سفر می‌تواند باعث ایجاد انگیزه شود، با برگزاری این مسابقات در استان‌ها و شهرستان‌ها ورزشکاران احساس قدرت، خود استقلالی؛ خودباوری می‌کنند.

بیست و هشتمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر کشور با قهرمانی تیم شطرنج تهران به کار خود پایان داد.

در این رقابت‌ها تیم‌های خراسان رضوی و فارس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

در قسمت انفرادی در میز یک، پانته‌آ رحیمی از گلستان، پرنیان قمی از گیلان و وانیا به جدی از خراسان رضوی رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در میز 2 نیز آوا یزدانی از گیلان، تیوا دز از فارس، پارمیس دشتی از البرز در جایگاه اول تا سوم این مسابقات ایستادند.

در میز سه، زهرا حیدری از تهران، روژیا عماد از فارس، دینا طاهر خانی از البرز نیز به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند و در میز چهار نیز هستی سلطانی از همدان، ریحانه حاجت نیا از فارس، زهرا حمد الهی از تهران رتبه‌های اول تا سوم این رقابت را از آن خود کردند.

همچنین در میز پنج، شهرزاد خلیل الهی از کردستان، نویسا گودرزی از بوشهر، کتایون کیمیایی طلب از همدان رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی افترا و توهین حذف می گردند


کد امنیتی
تازه سازی