پایان جام ستارگان در انزلی

جام ستارگان

در پایان رقابت‌های شطرنج جام ستارگان، تیم ستارگان جهان تنها با یک امتیاز بیشتر در مقابل تیم ستارگان ایران به پیروزی رسید.

دومین دوره از رقابت‌های بین المللی شطرنج جام ستارگان شطرنج ایران و جهان به میزبانی منطقه آزاد بندر انزلی از ۱۹ تیرماه آغاز شد و روز گذشته به پایان رسید. در پایان این رقابت‌ها تیم ستارگان جهان تنها با یک امتیاز بیشتر و با نتیجه ۲۵ بر ۲۴ بر تیم ستارگان ایران غلبه کرد. تیم ستارگان ایران در پایان این رقابت‌ها میانگین ریتینگ ۲۵۲۹ و تیم ستارگان جهان میانگین ریتینگ ۲۶۵۵  دست یافتند.

در این دوره از رقابت‌ها پرهام مقصود لو قهرمان شطرنج ایران و استاد بزرگ شطرنج ایران با ۱۷ واحد صعود، به عنوان برترین شطرنج باز ایرانی این دوره از رقابت‌ها معرفی شد. مقصودلو به همراه لازارو برزن باتیستا با ۴/۵ امتیاز ، امتیاز آورترین بازیکن تیم خود شدند.

در آخرین دور از این رقابت‌ها بادور جوباوا، استاد بزرگ شطرنج کشور گرجستان در برابر مسعود مصدق‌پور، استاد بزرگ شطرنج کشورمان با نتیجه مساوی متوقف شد و پرهام مقصودلو پدیده این دوره از مسابقات نیز در رقابت با لوک وان ولی استاد بزرگ شطرنج کشور هلند، به نتیجه تساوی رضایت داد. آلکسی شیروف مرد افسانه‌ای شطرنج جهان از کشور لتونی مغلوب پویا ایدنی استاد بزرگ شطرنج کشورمان شد و دیدار لازارو باتیستا بروزون استاد بزرگ شطرنج کشور کوبا و احسان قائم مقامی کاپیتان تیم ملی شطرنج کشورمان به نتیجه تساوی ختم شد.

دو مسابقه التاج سفرلی استاد بزرگ شطرنج کشور آذربایجان در رقابت با محمدامین طباطبایی استاد بزرگ شطرنج ایران و سید خلیل موسوی با ون یانگ استاد بزرگ شطرنج از کشور چین به نتیجه تساوی ختم شد. همچنین امیر رضا پور رمضانعلی استاد بین المللی شطرنج کشورمان توانست ایوان سوکولف هلندی را مغلوب کند و در نهایت تیم ستارگان شطرنج ایران توانست دومین پیروزی شیرین خود را با نتیجه ۴.۵ بر ۲.۵ بر صاحب نام‌های شطرنج جهان تجربه کند.

نظرات   

 
0 #1 مهدی 1396-05-01 11:04
بچه ها خسته نباشید
 

مجاز به ارسال پیام نیستید